Petekler ısınmıyor mu? Peteklerin altı soğuk, üstü sıcak şikayetinizmi var? Gebze petek temizleme hizmeti ile petekleriniz daha sağlıklı ısıtma yapacak. Profesyonel Gebze petek temizleme hizmetimiz ile peteklerinizin içlerindeki kirli su, pas, tortu, kurum, çamur vb. etkenleri basınçlı, darbeli makina, çift yönlü yıkama ile temizliyoruz.

Petekler Isınmıyor

Kombi çalışıyor fakat petekler ısınmıyor ? sorusuna yanıt verelim. Petekler ısınmıyor ise ilk önce kombinin çalıştığına emin olun, peteklerin vanalarını kontrol ediniz, kombi petek ayarını kontrol ediniz. Petekleriniz hava yapmış olabilir, her petekten hava alma işlemi uygulayınız. Peteklerden kombiye dönen boru üzerindeki filterenin temizliğini kontrol ediniz.

Yukarıda cevapladığımız petekler ısınmıyor sorusu maddelerini kontrol ettiğiniz halde hala petekleriniz ısınmıyor ise peteklerin üstü sıcak, altı soğuk ve peteğin belli kısımları ısınıp, diğer bölgeleri ısınmıyorsa, basınçlı petek temizleme yaptırmanız gerekmektedir.

petekler ısınmıyor
petekler ısınmıyor

Gebze petek temizleme

Gebze petek temizleme hizmetimiz ile peteklerin içlerini, tesisatı basınçlı, darbeli ve çift yönlü temizleme işlemi yapıyoruz. Peteklerin suyunu boşaltmayla petek temizliği yapılmaz, yada bir pompayla su basarak diğer bir bölgeden petek suyunu tahliye etme işlemi ile de petek temizliği yapılmaz. Sadece petek ve tesisat içindeki kirli suyu atmış olursunuz.

Gebze petek temizleme
Gebze petek temizleme

Basınçlı darbeli çift yönlü petek temizliği

Öncelikle petek temizliğine başlanılmadan önce basınçlı darbeli petek temizleme makinasını tesisata göre en uygun yeri keşif edip, bağlantılarını yapıyoruz. Genellikle en uygun yer evlerin banyolarıdır. Hem pis su gideri, temiz su, elektrik ve havlupan olması temizlik öncesi avantajdır. Petek temizliği öncesi kombi ve tüm peteklerin sıcaklık kontrolleri yapılır. İnfrared termometre ile peteklerin farklı yerlerinden sıcaklık ölçümleri yapılır.

Gebze petek temizleme
Gebze petek temizleme

Petek temizlemede ilk önce kombi vanaları kapatılır, vana yoksa kombi sıcak su çıkışı kör tapa ile kapatılarak petek yıkama esnasında kombiye su giriş ve çıkışı engellenir. İlk olarak tesisat yıkaması yapılır, daha sonra tüm petekler kapatılarak, her petek tek tek ve çift taraflı olarak basınçlı, darbeli temizlik yapılır. Bu işlem peteklerden temiz su gelene kadar devam eder. Bu şekilde tüm petekler ayrı ayrı temizlenir, radyatör temizliği, petek temizliği sonrası kombi filtreleri temizlenir. Gerekli bağlantılar yeniden düzenlenerek, kombiden tesisata su verilerek petek havaları alınır. Daha sonra petekler ısınınca her petek dijital infared termometre ile peteklerin her bölgesinden ölçüm yapılarak müşterimize sıcaklık değerleri gösterilir. Kombi ve petekler devrede iken son kontroller yapılarak müşteriye çalışır şekilde teslim edilir. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyetidir.

radyatör petek ölçümü
Petek ölçümü
 • Petek temizleme 2 yılda bir yapılmalıdır. Temizliği ve ayarı yapılan peteklerde %30 lara yakın ısıtma tasarrufu elde edersiniz.
 • Petekler darbeli ve basınçlı su ile temizlenmelidir.
 • Su boşaltma işlemi ile petek temizliği yapılmaz, 1,5 bar civarındaki su basıncı sadece kirli suyu tahliye eder. Petek içersindeki tortu, kir, çamur, pas, kireçlenme vb… etkenleri bertaraf edemez.
 • Peteklerin sıcaklığı el ile değil ölçü aleti ile yapılmalıdır ki peteğin her tarafındaki ısı yayılımı sağlıklı takip edilebilsin.
 • Gebze petek temizleme hizmetimiz ile müşterilerimizde memnuniyet bırakıyoruz. İlk hedefimiz müşteri memnuniyeti
 • Bir daire petek temizliği için yaklaşık 2 saat civarı sürmektedir. yarım ve 1 saatte petek temizliğini nasıl yapıyorlar hala çözemedik.
Servislerimiz  Darıca Petek Temizleme

Petek Temizliğinin Faydaları

 • Petek temizliği ile kombi ömrü uzar, daha verimli çalışır.
 • Petek temizliği ile petekler içindeki yabancı maddeler temizlenerek ısı verimliliği artar
 • Kombi devir daim pompa motoru daha rahat çalışacağından, oluşacak arızaları daha aza indirmiş olur.
 • Petek temizliği ile peteklerde ısıtme verimliliği artacağından kombi daha verimli ve tasarruflu çalışacak olup, doğalgaz ve elektrik faturalarında tasarruf sağlanır.
 • Petek temizliği ile petekler kombi ve petekler daha sessiz çalışacak olup, rahatsız edici seslerin önüne geçilmiş olur.
 • Petek temizliği sonunda filtre temizliği yapılacağından, kombi suyu daha kolay ve daha verimli ısıtacaktır.
tıkla ara

Petek temizleme servis bölgelerimiz; Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası, Körfez, Derince, Şekerpınar,

Gebze petek temizleme müşteri yorumları

Cihat Demir
Cihat Demir
19/12/2021
Kamil Usta'ya kombi bakımı ve petek temizliği yaptırdım. Kamil Usta sayesinde ısınmada problem yaşadığım peteklerdeki sorunlar çözüldü. Anlaştığımız saatte geldi. Daha önce kombi bakımı sırasında yetkili servisin istediği elektrik süpürgesi, kap ve bez gibi malzemelerin hepsini kendi getirmişti. İşini titizlikle yaptı. Başka servis randevuları olmasına rağmen işini aceleye getirmeden gayet düzgün bir şekilde yaptı ve gitti. Ben yapılan işten gayet memnun kaldım. Bundan sonrada kombi bakımı ve petek temizliği işimi kamil Ustaya yaptıracağım. Herkese tavsiye ederim.
Doğu Ekspresi
Doğu Ekspresi
11/12/2021
Kombi altından su geliyordu. Servis geldi 15 dakikada sorunu halletti. Dürüst güvenilir usta. Gece vakti kombisiz kalmadık. Teşekkürler
salih beyaz
salih beyaz
10/12/2021
Petek temizliği yaptırdık. P etekler ısınmıyordu şimdi çok iyi farkı gördük. Kombi bakımında yaptırdık usta iyi güvenilir.
Bulut Avcı
Bulut Avcı
03/12/2021
Kamil bey genleşme tanki değişimi ve kombi bakimimizi çok temiz yaptı. Durumu bize ayrıntısı ile anlatıp bilgilendirdi. Teşekkür ederiz.
erkal yılmaz
erkal yılmaz
02/12/2021
Kombide sorun vardı usta zamanında geldi arızayı giderdi. Petek temizliğide yaptiracagim. Usta guvenilir.
berkan başkırkan
berkan başkırkan
02/12/2021
kombi bakımı ve petek temizligi yaptırdık . usta dürüst ve kaliteli. Mükemmel işçilik .
Murat Kılıç
Murat Kılıç
30/11/2021
Usta çok iyi işinin hakkını veriyor.Daha önceki usta 1 saatte yapmıştı. Usta 4 saatte petek temizleme ve kombi bakımı yaptı,kombi arızasını giderdi.usta bu işi biliyor.tavsiye ederim.
Serkan Şahin
Serkan Şahin
29/11/2021
Kombi bakımı petek temizliği yaptırdık usta işini biliyor tfsiye ederim
Ahmet Konca
Ahmet Konca
27/11/2021
Çok memnun kaldım usta işini layiki ile yapıyor bundan sonra başka yere temizletmem petekleri arkadaşlarımda öneride bulunulan herkese tavsiye ederim
Kamil Yaman
Kamil Yaman
27/11/2021
Kombi bakım, arıza, petek temizleme konusunda tereddütsüz arayabilirsiniz. Memnun kalırsınız 👍
Gebze Petek Temizleme

Gebze Petek Temizleme” üzerine 10 düşünce

 • Geçen yıl petek temizleme yaptrıdım usta geldi 1 saatte 7 peteği yıkadı gitti. Peteklerin havasını aldım ama petekler çok az ısınıyor bazı yerler soğuk. Ne yapmam gerekiyor. Benim yapabileceğim başka bir şey varmıdır?

  1. Genellikle peteklerdeki suyun boşaltılması işlemi petek temizleme olarak bilinmekte ama şu boşaltma işlemi ile petek temizliği olmaz. Petekler içerisindeki tortu, çamur, kurum gibi peteğin içerisin dolduran maddeler darbeli, basınçlı petek temizleme makinası ile yapılmalıdır. Peteklerin havasını alınız, petek vanalarını kontrol ediniz. Petek dönüş filtresine mutlaka temizleyin.

 • Bizim petekler tam ısınmıyor. Ōzellikle uzak petekler ısınmıyor. Havasını aldık daha öncede petek temizleme yaptırdık. Tekrar petek temizliği yaptırmalı mıyım

  1. Petek hava alma işlemini uygulayın, filtreleri temizleyin. İmkanınız varsa Peteklerin çeşitli yerlerinden infrared ölçüm yapınız. Petek vanalarını kontrol ediniz. Her zaman kombiye en yakın petek en çok ısınan petekdir. İhtiyacınız yoksa petek vanasini kışın yada tamamen kapatınız.

 • Evimde 7 adet petek var. Hepsini temizletmek istiyorum. Petek temizliği esnasında evim batarmı? Yani odalar kirlenir mi?

  1. Mustafa bey petek temizliğinini tesisata göre yapmaktayız. Genelde banyodan petek temizleme işlemi yapıyoruz. Diğer odalarınızda kesinlikle kirlenmeden petek temizliği yapmaktayız.

 • Usta ellerine sağlık petekler tam ısınmıyordu sayende heryeri ısınmaya başladı. Çok uğraştın ellerine sağlık.

 • Usta eline sağlık yıllardır soğukta durmuşuz. Çok itinalı ve iyi çalışıyorsun. Peteklere el değmez oldu. Önceden petekleri ısıtıyormuştuk, şimdi petekler bizi ısıtıyor 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir